TOTAL CONTACT CAST (TCC) – WARSZTATY

Wstęp: Orteza Toal Contact Cast (TCC) to złoty standard leczenia osteoartropatii Charcota oraz owrzodzeń podeszwy, głównie śródstopia i tyłostopia. Pomimo doskonałych rekomendacji w światowym piśmiennictwie, metoda ta używana jest powszechnie jedynie w ok. 1.7 % placówek medycznych zajmujących się leczeniem Zespołu Stopy Cukrzycowej (ZSC) w USA i w około 13% w Unii Europejskiej. Na chwilę obecną występuje brak informacji na temat powszechności użycia tej metody w Polsce.  Jej niska dostępność wciąż stanowi ogromny problem. 

Cel: Celem warsztatów jest upowszechnienie metody TCC jako łatwego do wykonania i stosunkowo taniego narzędzia do redystrybucji nacisku generowanego na stopę, a tym samym leczenia wielu patologii w obrębie ZSC.

Opis: Warsztaty prowadzone są przez lekarzy codziennie wykonujących ortezy TCC, którzy podzielą się z uczestnikami swoim doświadczeniem i chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania. Podczas warsztatów będzie możliwość zobaczenia „na żywo” techniki zakładania ortezy TCC i buta gejsza, a następnie wykonania ich samodzielnie. W trakcie warsztatów wyjaśniamy wszystkie wątpliwości dotyczących stosowania tej metody.

Warsztaty skierowane są do lekarzy, fizjoterapeutów oraz pielęgniarek.

Agenda:
1. Znaczenie metody TCC w leczeniu pacjentów z Zespołem Stopy Cukrzycowej – 45 minut
2. Prezentacja ciekawych przypadków pacjentów leczonych z użyciem ortezy TCC – 45 minut
3. Warsztaty. Prezentacja na „żywo” techniki wykonania ortezy TCC oraz samodzielne wykonanie  ortezy przez każdego z uczestników – 190 minut


Warsztaty odbywają się po zebraniu całej grupy. Średnio 1 raz co 2 miesiące.
Maksymalna liczba uczestników: 8 osób
Koszt szkolenia: 850 zł brutto/1 osoba

 

KONTAKT W SPRAWIE SZKOLEŃ
W przypadku zainteresowania ofertą szkoleniową prosimy o kontakt: 
pod numerem: +48 730-004-648 
lub e-mail: a.luszkiewicz@podos.pl