Orteza Toal Contact Cast (TCC) to złoty standard leczenia osteoartropatii Charcota oraz owrzodzeń podeszwy, głównie śródstopia i tyłostopia. Pomimo doskonałych rekomendacji w światowym piśmiennictwie, metoda ta używana jest powszechnie jedynie w ok. 1.7 % placówek medycznych zajmujących się leczeniem Zespołu Stopy Cukrzycowej (ZSC) w USA i w około 13% w Unii Europejskiej. Na chwilę obecną występuje brak informacji na temat powszechności użycia tej metody w Polsce.  Niewątpliwie jej niska dostępność wciąż stanowi ogromny problem.

Celem warsztatów jest upowszechnienie metody TCC jako łatwego do wykonania i stosunkowo taniego narzędzia do redystrybucji nacisku generowanego na stopę, a tym samym leczenia wielu patologii w obrębie ZSC.

Warsztaty prowadzone są przez lekarzy codziennie wykonujących ortezy TCC, którzy podzielą się z uczestnikami swoim doświadczeniem i chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania. Podczas warsztatów będzie możliwość zobaczenia „na żywo” techniki zakładania ortezy TCC i buta gejsza, a następnie wykonania ich samodzielnie. W trakcie warsztatów wyjaśniamy wszystkie wątpliwości dotyczących stosowania tej metody.

Warsztaty skierowane są do lekarzy, fizjoterapeutów oraz pielęgniarek.

 

Koszt szkolenia: 1500 zł brutto/osobę (prosimy o przedpłatę na konto Przychodni najpóźniej tydzień przed terminem szkolenia)

Liczba uczestników: 3 osoby

Czas trwania:

  • teoria – dostęp do materiałów szkoleniowych będzie przesłany na kilka dni przed zajęciami praktycznymi
  • praktyka w formie warsztatów – 3 godziny

Zastrzegamy sobie prawo zmiany terminu szkolenia w przypadku nie zebrania kompletu uczestników.

Dane do przelewu:
Podos Sp. z o.o.
ul. J. Piłsudskiego 31 lok. 317
05-120 Legionowo
Citibank Handlowy – nr konta : 95 1030 0019 0109 8530 0035 6537 ; w tytule proszę wpisać „Szkolenie TCC”

ODCIĄŻENIA TOTAL CONTACT CAST I BUT GEJSZA – WARSZTATY