Podstawy leczenia ran przewlekłych to szkolenie skierowane do lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, podologów i wszystkich zainteresowanych tematyką leczenia ran. Jest to pierwsze, podstawowe szkolenie w naszej ofercie, dedykowane dla osób zaczynających swoją przygodę z leczeniem ran.

 Dzięki szkoleniu mamy możliwość pokazania w jaki sposób nowocześnie możemy leczyć rany przewlekłe. Jest to też przestrzeń, by poznać dostępne na rynku rodzaje produktów i opatrunków do leczenia ran przewlekłych. Wierzymy, że dla wielu z uczestników szkolenie będzie inspiracją do dalszego pogłębiania swojej wiedzy na temat ran przewlekłych oraz tworzenia lub modernizacji miejsc pracy, w których obecnie pracują.

 Zajęcia teoretyczne prowadzone są w oparciu o aktualne wytyczne PTLR/EWMA.

 Warsztat praktyczny skupia się przede wszystkim na prawidłowym oczyszczaniu ran. Debridement to nieodzowny element każdej nowoczesnej strategii leczenia ran przewlekłych. Zgodnie z algorytmem T.I.M.E. dokładne oczyszczenie rany jest początkiem drogi prowadzącej do jej ostatecznego zamknięcia.

 Wszyscy wykładowcy są osobami na co dzień pracującymi z ranami przewlekłymi.

Nasz zespół podczas szkolenia chętnie podzieli się z Państwem wiedzą zdobytą w trakcie codziennej pracy w Klinice PODOS.

 

Koszt szkolenia: 1000 zł brutto /osobę

Liczba uczestników: min. 12 osób, max. 36 osób

Czas trwania: 5 godzin

PODSTAWY LECZENIA RAN PRZEWLEKŁYCH